فروشگاه تجهیزات ایمنی دلفان تماس با مدیریت

نکات ایمنی در محیط کار

نکات ایمنی در محیط کار

محل كار هركس به نوعي خانه دوم او تلقی می شود چراكه بيشتر اوقات روز را در آنجا سپری می نماید. به همین علت نکات ایمنی و بهداشت کار بسیار حائز اهمیت است. محیط کار باید به گونه ای باشد که افراد در آن احساس راحتی داشته باشند. نکته ی قابل توجه آنکه برخی از سازمان‌ها فقط و فقط در فکر منافع مالی خود هستند و کوچک ترین توجهی به محیط کاری کارمندان خود ندارند که این موضوع سبب می شود که کارایی کارمندان کاهش یابد و بدین صورت سازمان نیز به اهداف کاری خویش دست پیدا      نمی کند. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص برخی از نکات ایمنی در محیط کار اداری صحبت نماییم :

 

تهویه مطبوع محیط کار :

تهویه یکی از مهم ترین مسائل ایمنی در محیط کار به حساب می آید. یک محل کار بیش از حد گرم یا سرد می ‌تواند به شدت بر بهره‌ وری کارمندان تاثیرگذار باشد. داشتن سیستم تهویه مطبوع در محیط کار نه تنها برای کارکنان شما مفید است بلکه مشتری‌ها هم با رغبت بیشتری به دفتر شما می ‌آیند. استفاده از یک سیستم تهویه برای محیط کار جزو الزامات است. منظور از سیستم تهویه مطبوع  هوا انجام عملیاتی روی هوای محیط با هدف کنترل بهینه دما، رطوبت و کیفیت هوا از نظر وجود ذرات آلرژیک و آلاینده‌ها        می‌ باشد. استفاده از گیاهان طبیعی در محیط کار نیز بسیار مفید و موثر است. اکسیژن تولید شده توسط گیاهان انرژی مضاعفی به کارکنان می بخشد. علاوه بر آن استفاده از گیاهان بر روی روحیه و احساسات کارمدان نیز تاثیرات مثبت فراوانی می گذارد.

 

کاهش خطرات آتش سوزی :

تمامی کارکنان وظیفه دارند که از جمع شدن مواد قابل ‌اشتعال غیرضروری در محیط کارجلوگیری نمایند. علاوه بر آن نباید هیچ مانعی در راهروها و درب‌های خروج‌ اضطراری وجود داشته باشد. در اختیار داشتن یک کپسول آتش نشانی کوچک در محیط کار نیز جزو الزامات است.

 

جلوگیری از بهم ریختگی :

مرتب کردن به هم ریختگی های محیط کاری شاید در ظاهر موضوع ساده ای به نظر آید اما باید بدانید که جزو فعالیت‌های ایمنی و بهداشت محیط کار محسوب می‌ شود و بسیار حائز اهمیت است. محیط کار به‌ هم ‌ریخته می تواند سبب ایجاد مشکلات ارگونومی و حتی مصدومیت در افراد شود چرا که کارمندان در یک محیط شلوغ و به هم ریخته فضای بسیار کمی برای تحرک در اختیار دارند. بدین ترتیب لازم است که حتما محیط کار نظم داشته باشد. کارکنان پس از استفاده از ابزارها و سایر مواد، باید آن ها را سر جای خود بگذارند و مواد غیرقابل استفاده را دفع کنند.

 

جلوگیری از ریختن اشیاء :

تمامی کارکنان باید اشیاء سنگین را در قفسه های پایین قرار دهند چرا که اگر در قفسه های بالا گذاشته شود امکان سقوط آن ها و آسیب رساندن به افراد وجود خواهد داشت. همچنین باید از انباشتن اشیاء در جاهایی که محل عبور کارکنان است خودداری کرد.

 

فروشگاه تجهیزات ایمنی دلفان ایمنی به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات ایمنی ایران آماده ارائه انواع تجهیزات ایمنی می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تاریخ ثبت : 1400/02/10

خرید تلفنی

واتساپ