فروشگاه تجهیزات ایمنی دلفان تماس با مدیریت

نکات ایمنی کار در ارتفاع

نکات ایمنی کار در ارتفاع

خطرات کار در ارتفاع :

همانطور که می دانید کار در ارتفاع یکی از مشاغل بسیار پر خطر است. انجام كار در مكان هایی كه بلندی آن از سطح زمين بیش از یک متر و بیست سانتی متر باشد، عمليات كار در ارتفاع محسوب می شود. سقوط از بلندی و ارتفاعات در حین کار همواره یکی از مهم ترین خطرات کار در ارتفاعات بوده است. گاهی این سقوط ها آسیب های بسیار جدی به بدن فرد وارد می نماید و یا حتی ممکن است به مرگ منجر شود. رعایت نکات و دستورالعمل ایمنی کار در ارتفاع برای کاهش سوانح برای تمامی افرادی که در ارتفاعات فعالیت می نمایند، ضروری و بسیار مهم است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص نکات ایمنی کار در ارتفاع بیشتر صحبت نماییم :

 

چهار اصل ایمنی کار در ارتفاع :

 

استفاده از کلاه ایمنی :

استفاده از کلاه یکی از مهم ترین نکات ایمنی هنگام کار در ارتفاع است. این کلاه  جهت مراقبت از سر در حین کار مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع در حین کار در ارتفاعات، استفاده از کلاه ایمنی کاملا اجباری است. این کلاه های ایمنی به گونه ای هستند که در مقابل ضربه و نفوذ اجسام تیز و برنده کاملا مقاوم هستند. نکته ی قابل توجه آنکه کلاه های ایمنی کار در ارتفاع فاقد لبه می باشند تا مانع دید کارگران نشوند. وزن این کلاه ها چیزی در حدود 430 گرم می باشد. این کلاه ها دارای یک بند چرمی هستند تا به خوبی روی سر قرار گرفته و نیفتند. کلاه های ایمنی مخصوص کار در ارتفاعات در برابر حریق و الکتریسیته نیز کاملا مقاوم هستند.

 

استفاده از کمربند ایمنی کار در ارتفاع :

یکی دیگر از مهم ترین موارد ایمنی که باید حتما در حین کار رعایت شود، استفاده از کمربند ایمنی است. در زمان کار در ارتفاع باید حتما کمربند ایمنی را همراه خود داشته باشید. این کمربند مانع سقوط شما خواهد شد. این کمربند ایمنی در واقع وسیله ای است از جنس الیاف طبیعی یا مصنوعی با ترکیبات پلیمری که ناحیه کمر را پوشش می دهد.

 

استفاده از طناب ایمنی :

از دیگر لوازم ایمنی که شما به طور قطع در حین کار در ارتفاع به آن نیاز خواهید داشت طناب ایمنی می باشد. طناب ایمنی یک تکیه گاه مطمئن بوده که حین سرخوردن ناگهانی در ارتفاع، موجب توقف کارگر می شود و از سقوط او جلوگیری می کند. توجه داشته باشید.

 

تور نجات :

این سیستم به طور معمول برای حفاظت آن دسته از افرادی استفاده می شود که در ارتفاع بیش از 8 متر کار می کنند. تور نجات از یک شبکه ی توری شکل طراحی و ساخته شده است که پس از سقوط افراد یا اجسام در ارتفاع، مانع سقوط بیشتر آن ها می شود. این سیستم به طور کلی باید وزن یک کیسه 400 پوندی شن با قطر حدود 75 سانتیمتر که از سطح کار سقوط نماید را داشته باشد. در حال حاضر صنعت ساختمان سازی جزو آن دسته  از بخش هایی می باشد که به شکل بسیار گسترده ای از این سیستم برای ایجاد حفاظت در برابر سقوط افراد و اجسام استفاده می نماید.

 

جهت خرید تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع لطفا با ما تماس بگیرید.

تاریخ ثبت : 1400/02/02

خرید تلفنی

واتساپ